У Подільському зоопарку оселились султанки

Facebook
Twitter
Telegram

У Подільському зоопарку оселились рідкісні птахи – султанки. Це крилаті з яскравим темно-блакитним, а місцями – фіолетовим забарвленням пір’я.
У султанок довгі тоненькі ноги. Вправно чеберяти болотами та мілководдям пташці допомагають довгі пальці, між якими немає перетинок. Птаха впевнено крокує по поверхні плаваючих рослин та плаває.
Впізнати красуню можна не лише за кольором оперення, але й за яскраво-червоним масивним дзьобом.
У дикій природі різновиди султанки можна зустріти в Африці, Південній Європі, на узбережжі Тихого океану та Каспійського моря. В Україні султанку можна побачити у плавнях річок Дніпро та Дністер. Втім, явище це доволі рідкісне, тому що ця птаха точно публічності не любить. Зазвичай вона ховається у важко прохідних заростях очерету, рогозу, осоки.
Раціон у султанки досить широкий. Це соковиті пагони, листя, квіти, насіння, корінчики рослин, які ростуть поряд.
Не гербує птаха комахами та їх личинками, п’явками, жабами, ящірками, ікрою, молюсками і навіть дрібними гризунами.
Гніздяться султанки окремими парами або групами птахів. Участь у будівництві гнізда беруть і самка і самець. Самець добуває будівельний матеріал, а самка гарно його впорядковує. Кладку в одне гніздо можуть здійснити кілька самок. Так само гуртом птахи доглядатимуть і за пташенятами. Доки одна самка поратиметься у гнізді з малятами, інші дорослі добуватимуть харчі для малечі. До того ж, участь у вигодовуванні малюків беруть не лише їх батьки, але й різні «помічники», молоді птахи, які не брали участі у гніздуванні.
Тож, шановні наші відвідувачі, запрошуємо ВАС відвідати Подільський зоопарк та зазирнути у такий цікавий світ птахів.

Фото Аnimalia

Facebook
Twitter
Telegram

Інші новини

Замовлення екскурсії

Вартість екскурсії з екскурсоводом для групи з 15 осіб – 100 гривень. За кожну людину понад вказану кількість осіб у групі (тобто 15) – у касу сплачується 5 гривень додатково.

З питань організації та замовлення екскурсій Подільським зоопарком телефонуйте за номером
+38 (068) 160-62-04, або залиште свій номер телефону