У Подільському зоопарку оселились карликові олені

Facebook
Twitter
Telegram

У Подільському зоопарку оселилась пара «гавкаючих» оленів. Так називають мунтжаків, карликових оленів.

До Вінниці тварини приїхали з Київського зоопарку. Їх обміняли на оленів благородних.

Мунтжаки – найстаріший рід оленів. Сучасні види поширені у Південній та Південно-Східній Азії, а також у Японії. Втім, до останнього льодовикового періоду мунтжак населяв і Європейський континент. Саме тому найстаріші залишки цих тварин археологи знаходили на території Франції, Німеччини і Польщі. Останнє похолодання призвело до міграції та вимирання мунтжаків.

«Гавкаючі» олені є жуйними тваринами. Живуть вони у вічнозелених лісах, трав’янистих луках, чагарниках й густих заростях лісів, де для них достатньо рослинної їжі. Раціон тварин: листя, бруньки, різнотрав’я та опалі фрукти.

Свою назву карликові олені отримали недаремно. Звук, схожий на гавкіт, тварини видають, коли відчувають себе у небезпеці аби чимсь схвильовані. Для захисту, боротьби за самку або життєвий простір самець може використовувати різці на верхній щелепі та свої короткі роги. У самок рогів немає. В них присутні лише кісткові нарости.

В залежності від підвиду мунтжака його маса може становити від 12 до 55 кг, а висота в холці – від 30 до 70 см.

Наразі мунтжаки з Київського зоопарку мешкають у вольєрі по сусідству з верблюдами та антилопами. До нових умов звірі адаптувались досить швидко. Завбачивши відвідувачів, самець без остраху підходить до паркану. Натомість, його подружка не така смілива і спостерігає за спілкуванням здалеку, не виходячи зі своєї схованки.

Facebook
Twitter
Telegram

Інші новини

Замовлення екскурсії

Вартість екскурсії з екскурсоводом для групи з 15 осіб – 100 гривень. За кожну людину понад вказану кількість осіб у групі (тобто 15) – у касу сплачується 5 гривень додатково.

З питань організації та замовлення екскурсій Подільським зоопарком телефонуйте за номером
+38 (068) 160-62-04, або залиште свій номер телефону