...

Про нас

Подільський зоопарк є наймолодшим зоопарком України, який був заснований 19 грудня 2005 року.

2005 рік

Історія Подільського зоопарку восьмого – наймолодшого в Україні, розпочинається у 2005-му році. Це була ідея тогочасного керівництва Вінницького обласного комунального підприємства ”Агроліс”, у підпорядкуванні котрого був зоологічний розплідник мисливських тварин. Їх розводили з метою подальшого розселення у мисливських господарствах краю.

За кілька років на території розплідника було збудовано зручні вольєри і заселено тваринами, котрими поділились з вінничанами звіринці: Києва, Рівного та міста Мена, що на Чернігівщині.

Новий заклад отримав і нове завдання: працювати над відтворенням видів тварин, яких поменшало у природньому довкіллі Вінниччини, зберігати і відтворювати рідкісні види , що занесені до Червоної книги.

2015 рік

З часом до функцій зоопарку додались ще проведення навчально-виховної та культурно-освітньої роботи серед школярів і молоді як сприяння змістовному відпочинку городян.

Вже понад 14 років Подільський зоопарк постійно розвивається вдосконалюючи свою територію, вольєри, оновлюючи та поповнюючи колекції звірів та птахів, стає все привабливішим куточком відпочинку подільського краю.

Подільський зоопарк має на своїй території дитячі ігрові майданчики , зелені куточки, удосконалює свою інфраструктуру, відтворює фрагменти природного середовища , у якому мешкають звірі та птахи, прикрашає територію скульптурними зображеннями.

З 2015 року зоопарк вступив до Асоціації зоопарків та акваріумів України. Це дало можливість обмінюватись з колегами інформацією, купувати тварин, чи обмінюватись цінними видами, відслідковувати родовід тварин, що сприяє покращенню їхнього здоров’я.

Значна увага колективу Подільського зоопарку приділяється будівництву спеціальних вольєрів – зимівників, адже тут живуть тварини, що походять з різних кліматичних зон.

2015 рік

В 2018-2019 році було збудовано велике ведмеже містечко для утримання та розведення бурих та гімалайських ведмедів. Надсучасний вольєр увібрав в себе найновіші технології та стандарти, а саме: скляний фасад замість традиційних кліток – це дозволяє відвідувачам і тваринам відчувати себе в безпосередній близькості та при цьому не передавати один одному свою енергетику; басейн з постійною фільтрацією води,каналізація, барліг який розташований на глибині вольєру в якому температура повітря ніколи не опускається нижче +5 градусів, рухомі решітчасті стінки – перегородки які дозволяють безстресово, а також без застосування транквілізаторів проводити ведмедям планові медичні огляди, щеплення, обрізування кігтів.

Просторі вольєри мають і птахи Подільського зоопарку. А водоплаваючі мають бассейн.

Птахи-хижаки: орли, соколи, сипи мають у своєму вольєрі макети веж, з яких споглядають за навколишньою метушнею зоопарку.

Чисельність мешканців Подільського зоопраку не постійна. Станом на початок 2020-го року колекція Подільського зоопарку складає

Понад 141 тварину:

68
парнокопитних
11
копитних
6
мозоленогих
19
хижаків
23
гризунів
14
приматів

Понад 127 птахів:

7
хижих птахів
23
фазани
14
павичів
4
лебедя
6
страусів
4
журавлі
3
пелікани

В Подільському зоопарку є такі тварини: зубри, верблюди, зебра, антилопи, олені благородні, олені плямисті, ведмеді бурі та гімалайські, мавпи, вовки, коні, косулі, поні, лами, муфлони, альпаки, камерунські кози, вівці, гривисті барани, угорська сіра корова, кулани, дикі свині, дикобрази, барсуки, носухи, лемури, вепри, косулі, вовки і лисиці, єноти, сурикати, мавпи мармазетки.

Подільський зоопарк багатий і на різновиди птахів, а сааме : орли, беркути, білоголові сипи, фазани, страуси, павичі, цесарки, рідкісні породи голубів, пелікани, качки мандаринки, лебеді білі та чорні.

Зоопарк постійно поповнюється новими тваринами і птахами. Деяких тварин і птахів , які потрапили у біду, доставляють у зоопарк небайдужі мешканці області.

Подільський зоопарк на своїй території пропонує навчальним закладам заняття з природничих дисциплін, дошкільним закладам – знайомство з навколишнім світом, мамам з малятами – спокійне місце прогулянок. Зоопарк для міських жителів є вікном у живу природу, культурно-просвітницьким інструментом.

НАША КОМАНДА

Ткачик Євгеній Михайлович

ДИРЕКТОР ПОДІЛЬСЬКОГО ЗООПАРКУ

Романенко Лілія Петрівна

ЛІКАР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ І КАТЕГОРІЇ

Гук Валентина Федорівна

Робітник з догляду за тваринами

Козіна Тетяна Іванівна

Касир

Лісовий Олександр Степанович

Робітник з догляду за тваринами

Романенко Лілія Петрівна

Робітник з догляду за тваринами

Шановні мешканці , гості міста Вінниці та Вінницької області!

Щиро запрошуємо Вас відвідати ПОДІЛЬСЬКИЙ зоопарк , який поєднав у собі відпочинково – пізнавальну – казкову територію. Ви матимете можливість відпочити від міської метушні, відчути дух природи, побачити власнооч широку колекцію тварин та пташок!

Право на безкоштовне відвідування зоопарку

Право на безкоштовне відвідування зоопарку мають такі категорії населення при пред’явленні відповідних документів, що підтверджують належність до зазначеної пільгової категорії:

  • Діти до трьох років;
  •  Діти, батьки яких загинули під час виконання бойових дій;
  • Інваліди І-ІІ груп;
  • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Особи, які супроводжують організовані дитячі екскурсійні групи (один супроводжувач на групу з 10 осіб).

Щосереди та з 1 червня по 10 червня, а також з 6 грудня по 31 грудня право на безкоштовне відвідування зоопарку мають:

  • Учасники бойових дій;
  • Діти, які є внутрішньо переміщеними особами;
  • Діти з багатодітних родин;
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • Пенсіонери за віком.

З 1 червня по 10 червня, а також з 6 грудня по 31 грудня право на безкоштовне відвідування також мають:

  • Діти до 16 років.

Замовлення екскурсії

Вартість екскурсії з екскурсоводом для групи з 15 осіб – 100 гривень. За кожну людину понад вказану кількість осіб у групі (тобто 15) – у касу сплачується 5 гривень додатково.

З питань організації та замовлення екскурсій Подільським зоопарком телефонуйте за номером
+38 (068) 160-62-04, або залиште свій номер телефону