...

Зебра Чапмана

"Тигровий кінь"

Африка
Зебра Чапмана (лат. Equus quagga chapmani), (англ. Chapman’s zebra) — підвид бурчеллової зебри. Названа на честь дослідника Джеймса Чапмана. Ряд: Непарнокопитні (Perissodactyla) Родина: Коневі (Equidae)
Поширений у саванах та степах південно-східної Африки, від Південної Ефіопії до сходу ПАР та Анголи. Віддає перевагу пасовищам, особливо розташованим на пагорбах і пологих схилах невисоких гір. Маскування Зебру здавна називали «тигровим конем» через особливість забарвлення хутра. Як і в тигра, це чергування смуг. В більшості, для зебр характерне чергування білих та чорних смуг. Втім, на відміну від інших видів зебр, у забарвленні хутра зебри Чапмана присутні й відтінки коричневого кольору. Такий окрас допомагає тварині маскуватись від хижаків. Коли зебра швидко рухається, вона фактично непомітна на тлі оточуючої її природи, що робить її непомітною для ворога. Малюнок смуг кожної тварини унікальний. Характеристика Середніх розмірів, міцної статури, на відносно коротких ногах. Грива коротка, прямостояча. На кінці хвоста довге волосся. Довжина тіла 2-2,4 м Довжина хвоста 47-57 см
Висота в загривку 1,12-1,4 м Вага 290-340 кг (Самці всього на 10% більше за самиць) Харчування Харчуються трав’янистою рослинністю, вживаючи близько 50 видів трав. Листя та пагони поїдають у менших кількостях. Зебри залежать від джерел води, оскільки повинні пити щонайменше 1 раз на день, і ніколи не віддаляються від них на значну відстань. Спосіб життя Зебри – стадні полігамні тварини, що живуть сімейними табунами. На чолі табуна стоїть жеребець віком 5-6 років, решту складають самиці та молодняк. Розмір табуна залежить від умов проживання, зазвичай у ньому не більше 9-10 голів. Табун виникає, коли молодий жеребець обирає собі кобилу. Незабаром до них приєднуються ще кілька самок, і вони разом тримаються до кінця життя. Склад сімейного табуна постійний, хоча при нападі хижаків або під час міграцій він може тимчасово розпадатися або об’єднуватися з іншими табунами в стада розміром до десятків і сотень голів. Крім того, зебри часто пасуться пліч-о-пліч з іншими травоїдними. Статева зрілість З двох років. Хоча ознаки шлюбної поведінки виявляються раніше. Вагітність триває 346-370 днів, на світ з’являється одне лоша (рідше – двійня). Вже через 10-15 хвилин після появи на світ малюк самостійно встає на ноги, через 20 хвилин робить перші кроки, через 30-45 хвилин проходить помітні відстані, через годину починає годуватися материнським молоком. Тривалість життя У природі живуть 20-25 років; у неволі – тривалість життя тварин досягає 35-40 років.
Facebook
Twitter
WhatsApp

Стань опікуном

З питань опікунства телефонуйте за номером +38 (068) 160-62-04, або залиште дані для зв’язку

Право на безкоштовне відвідування зоопарку

Право на безкоштовне відвідування зоопарку мають такі категорії населення при пред’явленні відповідних документів, що підтверджують належність до зазначеної пільгової категорії:

  • Діти до трьох років;
  •  Діти, батьки яких загинули під час виконання бойових дій;
  • Інваліди І-ІІ груп;
  • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Особи, які супроводжують організовані дитячі екскурсійні групи (один супроводжувач на групу з 10 осіб).

Щосереди та з 1 червня по 10 червня, а також з 6 грудня по 31 грудня право на безкоштовне відвідування зоопарку мають:

  • Учасники бойових дій;
  • Діти, які є внутрішньо переміщеними особами;
  • Діти з багатодітних родин;
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • Пенсіонери за віком.

З 1 червня по 10 червня, а також з 6 грудня по 31 грудня право на безкоштовне відвідування також мають:

  • Діти до 16 років.

Замовлення екскурсії

Вартість екскурсії з екскурсоводом для групи з 15 осіб – 100 гривень. За кожну людину понад вказану кількість осіб у групі (тобто 15) – у касу сплачується 5 гривень додатково.

З питань організації та замовлення екскурсій Подільським зоопарком телефонуйте за номером
+38 (068) 160-62-04, або залиште свій номер телефону