Лемур котячий, кільцехвостий або катта (лат. Lemur catta), як його ще називають мешканці острова Мадагаскар, де живуть ці забавні примати підряду вологоносих мавп, є представником сімейства лемурів (лат. Lemuridae).
За розмірами кільцехвості лемури найбільше подібні до кішок.
Довгий смугастий хвіст не лише прикрашає лемурів, але й допомагає їм тримати рівновагу, коли вони стрибають з дерева на дерево.
Колір хутра: сірий, іноді рожевувато-коричневий.
Кінцівки зазвичай сіруваті, голова і шия темного кольору. Внутрішня частина тіла біла, морда прикрашена темними плямами трикутної форми, розташованими навколо очей.
Цифра
Довжина тіла: 38-45 см.
Вага: до 3,5 кг.
Довжина хвоста: 55-62 см.
Вага: 1-1,5 кг.
Тривалість життя: до 35 років.
Зі сходом сонця лемури всідаються на задні лапи і розводять передні кінцівки в боки так, щоб сонячні промені потрапляли на живіт. Після таких сонячних ванн тварини вирушають на пошуки їжі. Зазвичай в раціоні лемурів немає білку. Переважно це фрукти і листя рослин. Іноді це кактуси.
Живуть ці тварини великими групами по 20-30 особин, в яких головує досвідчена самка.
Вагітність триває близько 4,5 місяців. Як правило, народжується один малюк. Перший час мама носитиме його на животі. А вже за два-три тижні після народження він пересяде на спину матері.
Вже за місяць малеча почне на кілька кроків відходити від матері, щоразу швидко повертаючись до своєї годувальниці, щоб поїсти і зігрітися. На грудному вигодовуванні малюк перебуватиме впродовж 5 місяців. Втім, разом з дорослими він все частіше куштуватиме дорослу їжу.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Опікуни
Сервісний центр "Апекс"
Продаж, обслуговування, ремонт та налаштування комп'ютерної, офісної та побутової техніки у місті Вінниця