Султанка пурпурова (Porphyrio porphyrio ) — великий синьо-блакитний птах з родини пастушкових (Rallidae). Зустрічається переважно в східній півкулі (Європа, Африка, Нова Зеландія, Австралія. В Україні її можливо зустріти у плавнях річок Дністер та Дніпро).,
Це птахи з яскраво-червоним масивним дзьобом, темно-блакитним, а місцями, фіолетовим забарвленням пір’я. Пальці на ногах довгі, без перетинок.
Довжина тіла: 0,5 м
Розмах крил — від 90 до 100 см.
Мешкає біля водойм, заплав, морських заток з густою рослинністю. Веде потайний спосіб життя, ховаючись серед заростей очерету або осоки.
Харчування: їжа рослинного та тваринного походення. Коли не вистачає листя, квіток водних рослин, корінчиків, насіння та зелених пагонів, їсть комах та їх личинки, п’явки, ікру, рачків, молюсків, іноді – жаб.
Султанки у європейській частині світу гніздяться переважно окремими парами. Гніздо споруджується на заломі очерету у воді або поряд з нею на земляній купині. Участь у будівництві гнізда беруть і самка, і самець. Самець добуває будівельний матеріал, а самка, як головний архітектор і будівельник, вправно, зводить гніздо. Кладку в одне гніздо можуть здійснити кілька самок. Так само гуртом птахи доглядатимуть і за пташенятами. Доки одна самка поратиметься у гнізді з малятами, інші дорослі добуватимуть харчі для малечі. До того ж, участь у вигодовуванні малюків беруть не лише їх батьки, але й молоді птахи, які не брали участі у гніздуванні.
Фото mynizhyn.com, pernatidruzi.org.ua
Facebook
Twitter
WhatsApp