...

Біла лань

Альбінос з родини оленевих

Європа
Родзинкою Подільського зоопарку є парнокопитні з родини оленевих – білі лані. Це лані європейські (Dama dama), які мають незвичний білий окрас хутра. Таких тварин називають альбіносами і зустрічаються в дикій природі вони вкрай рідко. За дослідженнями вчених, серед ссавців альбінізм складає лише один випадок на 10 тисяч родів. Білі лані живуть у лісах Європи, зокрема, і в Україні. Втім, побачити таку тварину простіше в умовах зоопарку, аніж в дикій природі. За своїми розмірами та ваговими категоріями біла лань від звичайної європейської істотно не відрізняється. Цифра Довжина тіла: 130-200 см. Висота в холці: 85-110 см. Маса: 45-150 кг. Довжина хвоста: 15-24 см. Тривалість життя Втім, тривалість життя цих тварин може бути коротшою, ніж у ланей звичайного окрасу. За науковими даними, тварини-альбіноси мають слабший імунітет. Тож, частіше хворіють і швидше помирають. Розмноження Статеве дозрівання: самки з 2-3 років, самці – з 4-5 років. Шлюбний період: у жовтні-листопаді. Вагітність: 30-33 тижнів. Кількість дитинчат: 1, рідше 2. Самці збираються в окремі групи. Молодняк і самиці тримаються окремо. Харчування Кормом для тварин, що живуть у лісах, є різнотрав’я, молоді пагони дерев, кущів, плоди дерев та кущів, зокрема, жолуді, горіхи, лісові яблука, груші, гриби, кора дерев. В умовах зоопарку для збалансованого харчування до раціону цих тварин додають овочі, комбікорм, сіно, віники листяних порід дерев. Для збереження водно-сольового балансу тварин на території вольєру обов’язково присутні солонці. Цікаві факти Біла лань дуже обережна тварина, але, разом з тим, і дуже товариська. В умовах зоопарку часто можна спостерігати за її дружніми стосунками із мешканцями сусідніх вольєрів. Біла лань, як і її найближчі родичі, що мають хутро звичайного коричнувато-рудого окрасу, дуже спритна. Легко долає перепони заввишки у два метри.
Facebook
Twitter
WhatsApp

Опікуни

Поки що немає жодного опікуна =(

Стань опікуном

З питань опікунства телефонуйте за номером +38 (068) 160-62-04, або залиште дані для зв’язку

Право на безкоштовне відвідування зоопарку

Право на безкоштовне відвідування зоопарку мають такі категорії населення при пред’явленні відповідних документів, що підтверджують належність до зазначеної пільгової категорії:

  • Діти до трьох років;
  •  Діти, батьки яких загинули під час виконання бойових дій;
  • Інваліди І-ІІ груп;
  • Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • Особи, які супроводжують організовані дитячі екскурсійні групи (один супроводжувач на групу з 10 осіб).

Щосереди та з 1 червня по 10 червня, а також з 6 грудня по 31 грудня право на безкоштовне відвідування зоопарку мають:

  • Учасники бойових дій;
  • Діти, які є внутрішньо переміщеними особами;
  • Діти з багатодітних родин;
  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • Пенсіонери за віком.

З 1 червня по 10 червня, а також з 6 грудня по 31 грудня право на безкоштовне відвідування також мають:

  • Діти до 16 років.

Замовлення екскурсії

Вартість екскурсії з екскурсоводом для групи з 15 осіб – 100 гривень. За кожну людину понад вказану кількість осіб у групі (тобто 15) – у касу сплачується 5 гривень додатково.

З питань організації та замовлення екскурсій Подільським зоопарком телефонуйте за номером
+38 (068) 160-62-04, або залиште свій номер телефону